تفاوت سوله نو و دست دوم

کهن سوله دست دوم

فهرست مطالب

تفاوت سوله نو و دست دوم

برای آنکه تفاوت سوله نو و دست دوم را به خوبی درک کنید بیایید تصور کنیم شما قصد خرید یک گوشی موبایل دارید که نیاز های روزانه ی شما را تامین کند.

از فروشنده درخواست می کنید تلفنی را برای شما بیاورد که ارزان تمام شود فروشنده یک موبایل را برای شما می آورد و شما به این موضوع فکر می کنید که چه خوب که توانسته اید با صرف هزینه ای کمتر گوشی را صاحب شوید.

که تمام نیاز های روزانه شما را برآورده می کند.

شما می توانستید با هزینه بیشتر شاید گوشی بهتری از لحاظ ظاهری بخرید اما با همین هزینه ی کم نیز نیاز های خود را تامین کرده و همچنین در پول خود صرفه جویی کرده اید.

تفاوت سوله نو و دست دوم به شرح زیر می باشد:

سوله دست دوم کهن سوله

طراحی سوله دست دوم

  1. در طراحی سوله نو مهندسان سوله شما را طوری می سازند که با مساحت زمین شما سازگاری داشته باشد. اما در سوله دست دوم سوله شما آماده است و تمام معیار هایی آن مطابق با آیین نامه مورد تصویب است و ضمانت ۲۰ سال ایستایی خود را دارد و دیگر لازم نیست نگران مسئله ای باشید.
  2. در بحث تفاوت سوله نو ودست دوم بحث دیگری که مطرح می باشد، این است که مهندس محاسبات و مهندس ناظر موظف هستند مطابق با آیین نامه سوله ی شما را به گونه ای بسازند که متناسب با محیط و کاربرد شما از سوله باشد. اما در طراحی سوله دست دوم در واقع شما می توانید مطابق با کاربرد خود سوله خود را تهیه کنید و یا جزییات آن را تغییر دهید و دوباره کاری ندارد.
  3. نکته ی سوم تفاوت سوله نو و دست دوم این می باشد که وقتی شما بخواهید کاربرد و یا طراحی سوله دست دوم خود را تغییر دهید یا سوله را به مکان دیگری منتقل کنید و یا قصد فروش سوله را داشته باشید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.
  4. سوله های دست دوم را با ورق هایی که از جنس لوله های گاز و یا فلزات قوی و محکم هستند می سازند و این چنین سوله ها نیز مانند سوله های نو از کیفیت مناسبی برخوردارند.
  5. فروشنده هایی که سوله های دست دوم را عرضه می کنند مسئولیت بسیاری از موارد را بر عهده می گیرند و به شما تضمین می دهند که بهترین سوله را در اختیار شما قرار دهند.
  6. در بحث تفاوت سوله نو و دست دوم نکته ی پایانی این می باشد که سوله های دست دوم را که با آهن ساخته شده اند و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار هستند که این سوله ها در مقابله با سوله های نو هنگام فروش از وضعیت بهتری برخوردارند.

تفاوت‌های معماری و مزایای ملک‌های سوله نو و دست دوم

ملک‌های سوله نو و دست دوم دو دسته مهم در بازار مسکن محسوب می‌شوند، و هر یک از این دو نوع ملک تفاوت‌های معماری و اقتصادی خاص خود را دارند. در اینجا به بررسی تفاوت‌های اصلی بین ملک‌های سوله نو و دست دوم پرداخته خواهد شد.

۱. وضعیت ساختمانی:

– سوله نو (ملک جدید): ملک‌های سوله نو به معنای این هستند که به تازگی ساخته شده‌اند و هیچ گونه استفاده قبلی نداشته‌اند. این به معنای داشته بودن ساختمان‌های مدرن، از نظر انرژی‌افزایی و تجهیزات به‌روز است. همچنین، معمولاً سازندگان سوله‌های نو به ازای خدمات بهتر در طراحی و اجرای ساختمان تلاش می‌کنند.

– سوله دست دوم: ملک‌های سوله دست دوم به معنای این هستند که قبلاً توسط اشخاص دیگری ساخته و مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این ساختمان‌ها ممکن است به دلیل عمر بالاتر، نیاز به تعمیرات و بازسازی داشته باشند تا با استانداردهای جدید مطابقت دهند.

۲. وضعیت تجهیزات و تأسیسات:

– سوله نو (ملک جدید): در ملک‌های سوله نو، تجهیزات و تأسیسات عموماً به‌روز و نو هستند. این به معنای کمترین نیاز به تعمیرات و نگهداری در آینده است. همچنین، سازندگان معمولاً از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند.

– سوله دست دوم: ملک‌های دست دوم ممکن است تجهیزات و تأسیسات خسته شده داشته باشند و نیاز به تعمیر یا جایگزینی داشته باشند. این می‌تواند هزینه‌های اضافی برای خریدار ایجاد کند.

۳. قیمت:

– سوله نو (ملک جدید): قیمت ملک‌های سوله نو معمولاً بالاتر است. این به دلیل وضعیت جدید بودن و استفاده نشده بودن از تجهیزات و تأسیسات جدید است.

– سوله دست دوم: ملک‌های دست دوم معمولاً با قیمت‌های کمتری در بازار معامله می‌شوند. این می‌تواند فرصتی برای خریداران با بودجه محدود فراهم کند.

تصمیم گیری بین سوله نو و دست دوم وابسته به نیاز‌ها و بودجه شماست. هر دو نوع ملک مزایا و معایب خود را دارند و باید با دقت مورد بررسی قرار گیرند تا تصمیم به خرید مناسبی اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره و استعلام لحظه‌ای قیمت سوله و اسکلت فلزی با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره و استعلام لحظه‌ای قیمت سوله و اسکلت فلزی با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۷۸۴۷۲