جهت مشاوره رایگان سوله مناسب شما با ما تماس بگیرید

سوله با سازه های ماکارونی

سوله با سازه های ماکارونی ، اغلب ما می دانیم که سوله ها را با فلزات و یا بتن و فولاد می سازند .

اما امروزه با فعالیت چشمگیر سازه های ماکارونی و همچنین مهندسانی که اینگونه سازه ها را به نحو احسن می سازند مشاهده می کنیم که ساختن بسیاری از سازه های با ماکارونی حتی سوله با سازه های ماکارونی بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

علاوه بر آن همانطور که می دانید سازه های ماکارونی سازه هایی هستند که تنها با ماکارونی و چسب ساخته و پرداخته می شوند و قدرت بارگذاری بسیار بالایی را نیز دارند.

در اوایل امر سازه های ماکارونی را به عنوان ماکت هایی در ابعاد کوچک می ساختند اما امروزه در بسیاری از موارد سازه های ماکارونی نقش بسیار تاثیر گذاری دارند تا آن جا که می توان در ساخت سوله به جای بتن و فولاد  ساخت.

سوله ماکارونی

انواع سازه ها

سازه ها به طور معمول دو نوع سبک و سنگین هستند.

سازه های سبک مانند سوله ها و سازه های سنگین مانند پل ها.

در طراحی این سازه های خصوصا ساخت سوله بسیار مقرون به صرفه تر و با هزینه ای کمتر می توان به مقصود رسید زیرا قطعا ماکارونی و چسب از فولاد و بتن ارزان تر می باشد.

همچنین در سازه هایی که با بتن و فولاد ساخته می شوند اگر وزن مصالح مصرفی کاهش یابد مقدار هزینه نیز به طبع بسیار کاهش می یابد.

حال اگر این سازه ها به طور مثال سوله با سازه های ماکارونی باشند مقدار هزینه مصرفی به طرز شگفت آوری کاهش می یابد.

همچنین تحمل بار سازه های ماکارونی بسیار زیاد است.

موضوع دیگری که قابل توجه است این می باشد که در طراحی سازه ها نقاط اتصال بسیار حائز اهمیت می باشند حال برای ساخت سوله چگونه است؟

درست است که طراحی سوله با سازه های ماکارونی نسبت به بتن و فولاد هزینه ای بسیار کمتر دارد اما این که ماکارونی عنصری است که تا به حال در طراحی سازه ها مورد استفاده قرار نگرفته و همچنین کار آن فقط با چسب و ماکارونی و دارای ظرافت است مسئله را کمی پیچیده تر می کند اما راه حل چیست؟

راه حل آن است که برای دستیابی به ساخت سوله با سازه های ماکارونی بهتر است مهندسان خبره عمران ابتدا این مهم را به طور آزمایشی و در ابعاد کوچک تر انجام دهند تا بتوانند در ابعاد بزرگ نیز این هدف را برآورده کنند.

آخرین مقالات
کهن سوله دست دوم
کهن سوله دست دوم
کهن سوله دست دوم